Forum Trabzon AVM

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi
Devlet Sahil Yolu cad. 100. Yıl Parkı Yanı Ortahisar/Trabzon T. +90 462 377 02 00 / info@forumtrabzon.com

Bize Ulaşın
Şehir merkezinden Havaalanı-Yomra ile KTÜ tarafına giden toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Harici Özel Erişim İçin:

Samsun tarafından Trabzon’a gelişte; sahil yolunu takip edip,Değirmendere/KTÜ kavşağından veya bir sonraki ilk girişten devam ederek ; Devlet Karayolu Cadde’sini takip ederek ise; yine KTÜ kavşağından girip ilk ışıklı kavşaktan sola dönerek Forum Trabzon’a ulaşabilirsiniz.

Rize tarafından gelişte; KTÜ sahil tesisleri kavşağından sola dönüp ,Forum Trabzon’a ulaşabilirsiniz.

———————————————————————————————————————————–

HAKKIMIZDA

Forum Trabzon, ünlü Meryem Ana (Sümela) Manastırı tarihi merkezi ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin turizm alanları içinde önemli bir yere sahip olan kentin kuzey doğusunda yer alıyor. Trabzon dışında Artvin,Rize,Gümüşhane,Bayburt, Giresun ve Ordu olmak üzere 6 ili kapsayan geniş bir hinterlanda sahip.

Yeni Ekspres Yol, 100.Yıl Parkı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ile çevrelenen 72.000 m2 arazi üzerine kurulan Forum Trabzon, sadece ilk görüşte hayran bırakan mimarisiyle değil, prestijli markaları, aile ve gençleri kucaklayan yaklaşım ile yılboyu süren etkinlik ve kampanyalarıyla da Karadeniz’in çekim merkezi.

Yalnız Trabzon’un değil, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük projesi olan Forum Trabzon, 51.300 m2’lik toplam kiralanabilir alanı ve 157 mağazası ile bölgedeki perakende sektörüne yepyeni ve farklı bir boyut kazandırdı. Trabzon ve çevresine farklı bir alışveriş ve yaşam merkezi konsepti sunan proje bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına da büyük katkı sağlıyor.

Forum Trabzon, bünyesinde bulundurduğu Migros hipermarket, Koçtaş yapı market, ulusal ve uluslararası ünlü markaların yer aldığı mağazaları ile alışverişin, 8 salonlu Cinemaximum sinemaları, çocuk oyun alanı ile bölgenin tek bowling salonu ve buz pisti ile eğlencenin merkezi konumunda. Farklı lezzetlerin sunulduğu kafe ve restoranları ile de bölge halkının buluşma noktası

Konsept tasarımı Hollandalı T-T Design, mimarisi Portekizli CPU Architects ve Türkiye’den Arup Mühendislik tarafından geliştirilen Forum Trabzon, denizle bütünleşen mükemmel mimariye sahip.

Karadeniz’in çılgın dalgalarından esinlenerek tasarlanan dalgalı çatıları, gemi penceresi şeklindeki çatı ışıklıkları ile bulunduğu lokasyondan ilham alan Forum Trabzon, dört katlı olarak tasarlandı.

Projenin simgesi olan Deniz Feneri, Trabzon’un silüetinde dikkat çeken noktalardan biri. Çelik cam ve ahşap kullanılarak yüzyılın mimarisinin yansıtıldığı alışveriş merkezi, aynı zamanda Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun şiirleriyle bezenmiş duvarlarıyla sanata selam duruyor. Ressam ve Heykeltıraş Hanefi Yeter koordinatörlüğündeki bir grup sanatçının Karadeniz’in dinamik yapısından ve bölge halkının enerjisinden ilham alarak hayata geçirdiği sanat eserleri Forum Trabzon’u eşsiz kılıyor.

Mağazalar 34.600 m2

Hipermarket 4.000 m2

Yapı Market 5.000 m2

Restoranlar 2.200 m2

Eğlence alanları 2.500 m2-

Sinema 3.000 m2

Park Yeri :1.716

Açılış

Haziran 2008

İletişim

Forum Trabzon Alışveriş Merkezi

Devlet Sahil Yolu Caddesi

100. Yıl Parkı Yanı

Değirmendere / Trabzon

Tel: + 90 462 377 02 00

Fax:+ 90 462 330 03 06

www.forumtrabzon.com

AVM Açılış: 10.00

AVM Kapanış: 22.00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir