Varlıbaş Atapark Alışveriş Merkezi

Adres: Gülbahar Hatun Mahallesi Atapark Karşısı Merkez, 61040 Trabzon / TÜRKİYE
Telefon: 0 (462) 223 60 00 l Faks: 0 (462) 223 40 00

Tanıtım
2 Ekim 2010 tarihinde halka kapılarını açan Varlıbaş Alışveriş Merkezi Binası eskiden tekel fabrikası olarak şehirde yer alan, birçok Trabzon’lu aileye nesiller boyu değer katmış olan ancak uzun zamandır atıl ve kullanılmaz durumda olan yapının, aslına sadık kalınarak Anıtlar Yüksek Kurulu onayı ile gerek bina revizesi ve gerekse çevre düzenlemesiyle tekrar topluma kazandırılması ile ortaya çıkmıştır. Alışveriş merkezimiz 52.000 m² kapalı alana, 21.350 m² ticari alana sahip olup, bünyesinde 55 mağaza ve 8 stant yer almaktadır. 650 araç kapasiteli açık-kapalı otoparkı, 10 salon ve 1083 koltuk kapasitesiyle Avşar sinemalarına, 1396 m² Tekzen Yapı Market ve 762 m² Magic World eğlence merkezine sahiptir.

Yerleşim / Ulaşım Hakkında
Atıl durumda olan tekel fabrikasının, alışveriş merkezine dönüştürülerek tekrar topluma kazandırılması alışveriş merkezine aynı zamanda bir sosyal sorumluluk boyutu kazandırmıştır. Alışveriş merkezi ziyaretçileri özellikle Trabzonlu ziyaretçiler, nesiller boyu hayatlarında yer edinmiş olan tekel binasını tekrar yaşatmaktadırlar. Eski ve yeni geleneksel anlayışlar ziyaretçilerin yaşamlarında değer bulmaya devam etmektedir. Şehir merkezinin tam ortasında özellikle de iş yeri, kamu binaları ve okullara yakın olması sebebi ile AVM çevresi ile ortak sinerji oluşturmaktadır.

Önem Verdiğimiz Değerler…
Trabzon’a ve yerel değerlerine sahip çıkmak, her türlü modernizm, yenilik ve planlamayı mağaza ve müşterilerin beklentilerini de göz önünde bulundurarak gerçekleştirmektir. Aynı zamanda AVM-mağaza-müşteri sinerjisini aynı değerde tutmak bizim için son derece önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın